Zaznacz stronę

Firma Packaging Automation (PA) to wiodący brytyjski producent w segmencie traysealerów. Ich maszyny wkrótce pojawią się na polskim rynku, a my będziemy zajmować się ich dystrybucją. O zaletach tego typu pakowania w artykule sadyogrody.pl.Traysealer Eclipse TL 6

Firma Packaging Automation (PA), wiodący brytyjski producent w segmencie traysealerów ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży swoich urządzeń na rynku polskim i będzie się ona odbywać poprzez lokalnego dystrybutora urządzeń pakujących – firmę Milbor sp. z o.o.

Jak stwierdził John Dumbell, dyrektor Packaging Automation odpowiedzialny za rozwój międzynarodowy, wejście na polski rynek jest logiczną kontynuacją strategii ekspansji zagranicznej.

– Nasza firma specjalizuje się w rozwiązaniach przeznaczonych dla segmentów owoców i warzyw oraz dań gotowych. Ponieważ obydwa segmenty rozwijają się w Polsce bardzo dynamicznie, postanowiliśmy już dłużej nie odwlekać naszej decyzji – dodał.

– Od jakiegoś czasu planowaliśmy poszerzyć ofertę firmy o urządzenia zgrzewające folią, czyli tzw. traysealery. Doświadczenia z rynków zachodnich takich jak Anglia czy Holandia wskazują, że ten rodzaj opakowań staje się coraz bardziej popularny. Opakowania zgrzewane folią mają bardziej estetyczny wygląd, lepszą pakowność produktu oraz przede wszystkim możliwość wydłużenia przydatności do spożycia dzięki technologii MAP-ModifiedAtmospherePackaging). Urządzenia zgrzewające Packaging Automation doskonale sprawdzają się w segmentach w których działamy, czyli owoców i warzyw, oraz dań gotowych głownie ze względu na wysoką wydajność pakowania, nawet do 180 opakowań na minutę, elastyczność pracy z różnymi opakowaniami oraz łatwość obsługi i serwisu. Są to główne powody dla których zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy z PA – mówi Piotr Milewski, prezes firmy Milbor.

Firma Milbor, oprócz dystrybucji maszyn, zajmuje się uprawą borówki wysokiej na Mazowszu oraz produkcją tłoczonych soków z borówek marki Merry Berry.

Dowiedz się więcej o traysealerach:

Zgrzewarka Eclipse R

Zgrzewarka SL4 Motion

Zgrzewarka Revolution

Źródło: sadyogrody.pl