Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/apolska1/domains/milborpmc.com/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/apolska1/domains/milborpmc.com/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1422
Pakowanie zbiorcze serów | Packing and Sorting Equipment.
Zaznacz stronę

Pakowanie zbiorcze serów

Proces pakowania sera w duńskiej mleczarni Ullerslev Mejeri został zautomatyzowany dzięki wykorzystaniu nowej maszyny pakującej, dostosowanej do pakowania serów w kartony o różnym kształcie i wielkości.

Wyzwanie

Podstawowy proces pakowania, w którym sery są szczelnie zamykane, był już wcześniej zautomatyzowany w mleczarni Ullerslev Mejeri. Po zapakowaniu produktów były one transportowane na stanowisko robocze, gdzie umieszczano je ręcznie w skrzyniach zbiorczych. Ullerslev Mejeri chciał, aby ten dodatkowy proces pakowania został również zautomatyzowany za pomocą urządzenia do pakowania zbiorczego i tym samym wyeliminowano powtarzającą się, ciężką pracę.

Sery w chwytaku unoszącym produkt     Sery przed zapakowaniem do kartonów

Rozwiązanie

Nowa linia składa się z maszyny pakującej – EGApacker’a, który obsługuje różne kształty opakowań jednostkowych – okrągłe, prostokątne i księżycowe, wysokie lub niskie. Są one pakowane w pudełka zbiorcze zgodnie z przyjętym wzorem pakowania, od jednego do sześciu bloków sera w pudełku. Aby sprostać temu wyzwaniu Egatec opracował szereg manipulatorów, które można łatwo wymienić w zależności od rodzaju pakowanego produktu. Na przykład przyssawka jest używana do serów prostokątnych, a do okrągłych, wykorzystuje się różnego rodzaju osprzęt chwytający

Caseerecor z robotem paletyzującym Egapicker     Robot paletyzujący Egapicker

Opakowania z serem są transportowane na EGApacker’a na przenośniku i przesuwane na płytę, na której układa się docelowa warstwa palety. W tym samym czasie złożony karton zbiorczy jest zwalniany z pozycji buforowej. Chwytak zabiera tak ułożoa warstwę i wprowadza ją do kartonu.

Magazyn kartonów, który jest zintegrowany wewnątrz maszyny pakującej, składa kartony o różnym rozmiarze i zakleja je taśmą od spodu. Magazyn można regulować na szerokość i wysokość, dzięki czemu operator może łatwo zmieniać formaty pakowania.

W nowej linii pakującej znajduje się również zgrzewarka do kartonów zbiorczych – EGAsealer, w której pudełka są szczelnie zamykane od góry taśmą tuż przed paletyzowaniem.

System przenośników transportujących     Kartonowanie serów

Cała linia od kartoniarki, do maszyny zamykającej kartony może zostać uruchomiona w ciągu 5 minut.

O Ullerslev Mejeri I/S

Ullerslev Dairy specjalizuje się w pakowaniu różnych gatunków sera, takich jak „Kong Hans”, „Stærke Ullerslev” i „Snehvide”. Produkcja rozpoczęła się w 1939 r. od rodzajów Danablu i Danbo. Obecnie 95% Danablu jest eksportowane.

Dowiedz się więcej na temat urządzeń do autoamtyzacji produkcji:

Pakowanie zbiorcze PC-121

Pakowanie zbiorcze DS-602

Egapicker – robot paletyzujący

Źródło: Egatechttps://egatec-packaging.com/cases/ullerslev-mejeri-cheese-packing