Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/apolska1/domains/milborpmc.com/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/apolska1/domains/milborpmc.com/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1422
Podczas Automation Day’s’18 firma Egatec zaprezentuje największego na świecie robota współpracującego | Packing and Sorting Equipment.
Zaznacz stronę

W ubiegłym roku ponad 600 osób z branży automatyzacji przemysłu i biznesu spotkało się podczas corocznego dnia automatyzacji, organizowanego przez duńską firmę Egatec. W tym roku Egatec po raz kolejny będzie gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się w piątek 8 czerwca w Odense. Podczas Automation Day’18 będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w automatyzacji i obejrzeć działanie nowoczesnych robotów np. przełomowego robota AGV, robota edukacyjnego e.DO i największego na świecie 170 kilogramowego, współpracującego robota AURA.

Robot paletyzujący Comau

„Automation Day łączy przedstawicieli automatyzacji przemysłu oraz świat biznesu w nieformalnym i swobodnym otoczeniu. Jest miejscem spotkań z klientami, dostawcami i profesjonalistami zainteresowanymi automatyzacją i robotami” – mówi Mads Nychel, dyrektor generalny Egatec.

Według Burmistrza Odense Peter’a Rahbæk Juel’a, który otwiera to wydarzenie, Automation Day oferuje możliwość nawiązania kontaktów i zdobycia wielu inspiracji od 40 wystawców i setek odwiedzających z całej branży. Event ten odbędzie się w dwóch głównych halach produkcyjnych Egatec’u.

Przemysłowy robot współpracujący z człowiekiem

Podczas Automation Day’18 Egatec zaprezentuje robota AURA, który jest zarówno największą maszyną na świecie w swojej klasie, a także wyposażony w najnowszą technologię dla robotów współpracujących.

AURA to nowa generacja robotów współpracujących. Wykorzystuje nowoczesną, rewolucyjną technologię, która umożliwia zatrzymanie robota przed dotknięciem go przez operatora, w przeciwieństwie do istniejących robotów dostępnych na rynku. Ponadto, gdy w pobliżu urządzenia nie ma ludzi, robot pracuje z pełną prędkością przemysłową, natomiast gdy któryś z operatorów zbliży się do urządzenia, robot redukuje prędkość do „prędkości współpracy”, co maksymalizuje bezpieczeństwo.

Egatec jest wyłącznym duńskim dystrybutorem robotów przemysłowych Comau od 2016 roku: „W przyszłości ludzie i maszyny będą mogli pracować razem – bezpiecznie i wydajnie. Dzięki wbudowanemu czujnikowi robot wyczuwa zbliżającego się człowieka i wstrzymuje pracę zanim dojdzie do interakcji pomiędzy nimi. AURA zapewnia teraz firmom możliwość wykorzystania technologii współpracy w przemyśle ciężkim „- mówi Mads Nychel.

Dzięki robotowi AURA firma Comau opracowała rozwiązanie, umożliwiające współpracę ludzi i maszyn, które na dłuższą metę mogą być wykorzystywane do dowolnego urządzenia, niezależnie od jego wielkości.

Zobacz, jak może wyglądać przyszłość – 8 czerwca w godzinach 10-14 w siedzibie firmy Egatec w Danii. Darmowa rejestracja dostępna jest na stronie internetowej www.egatec.dk

Więcej informacji:

Mads Nychel 61 61 10 66 lub man@egatec.dk

Dowiedz się więcej na temat urządzeń do automatyzacji produkcji:

Egapicker – robot paletyzujący

Pakowanie zbiorcze DS-602