Zaznacz stronę

Za nami kolejne ważne wydarzenie – targi Expose w Karlruhe. Podczas eventu prezentowaliśmy zgrzewarkę do tacek i sorter na miękkość.

Stoisko firmy na targach w Niemczech

Maciej Chmielewski reprezentuje Milbor PMC podczas targów w Karlsruhe

W dniach 22-23 listopada w Centrum Wystawowym w Karlsruhe (Niemcy), odbyły się XXII targi ExpoSe. Targi te to unikalne wydarzenie w skali światowej, organizowane w celu wymiany doświadczeń z zakresu uprawy owoców jagodowych i szparagów. Nie zabrakło tam także polskich akcentów.

Targi w Karlsruhe to dwudniowy event poświęcony produkcji borówek amerykańskich, malin, truskawek, i szparagów. Na dwóch halach swoje produkty zaprezentowało 450 wystawców z 14 krajów. Wśród pokazywanych przedmiotów znalazły się sadzonki, urządzenia i maszyny do sortowania i pakowania owoców i warzyw, a także materiały dotyczące przygotowania gleby, sadzenia, nawadniania i ochrony upraw.

Polskim reprezentantem na targach była firma Milbor PMC, będąca dostawcą maszyn sortujących i pakujących dla segmentu owoców miękkich, a także dostawcą borówki amerykańskiej do Niemiec, Wielkiej Brytanii, a także krajów skandynawskich. Wśród zaprezentowanych maszyn znalazła się zgrzewarka do pojemników z owocami i sorter na miękkość do borówki amerykańskiej.

– Największym zainteresowaniem wśród uczestników targów cieszyła się zgrzewarka do tacek z owocami. Dla producentów owoców miękkich najważniejszymi atutami tej technologii był estetyczny i atrakcyjny wizualnie sposób pakowania, a także zmniejszenie kosztów związanych z produkcją, poprzez zastąpienie zatrudnionych osób– podsumował reprezentant firmy Milbor PMC w Karslruhe, Maciej Chmielewski.

Dowiedz się więcej o maszynach do sortowania i pakowania owoców:

Naważarka Evolution G2

Sorter na miękkość Impulse

Zgrzewarka SL4 Motion

Źródło: sadyogrody.pl